Co to?

Ekran QHD w Samsungu Galaxy S5?

Home  >>  sprzęt  >>  Ekran QHD w Samsungu Galaxy S5?

Ekran QHD w Samsungu Galaxy S5?

On Czerwiec 25, 2014, Posted by , In sprzęt, With Możliwość komentowania Ekran QHD w Samsungu Galaxy S5? została wyłączona

Samsung coraz częściej korzysta ze światowych technologii oraz nowych patentów. Dzisiaj opierają się jedynie na nowoczesnych standardach, które zachwycają swoich użytkowników. Ale czy chodzi jedynie o wygląd urządzenia i jego dodatkowe, ciekawe funkcje? Niekoniecznie. Słyszymy bardzo wiele plotek na temat nowego Samsunga Galaxy S5 w którym producent chce zastosować innowacyjny ekran QHD ? tego rodzaju informacje od bardzo dawna krążą po internecie. Telefon miał zostać dokładne zaprezentowany w czasie Mobile World Congress w roku 2014. Niestety do szczegółowej prezentacji nie doszło, ale nowych informacji na stronach internetowych nie brakuje. Sytuacja trwa nadal.

Dziennikarze z SamMobile dotarli do pewnych informacji, które pomogły mniej więcej określić jak będzie przedstawiał się nowoczesny Samsung, o którym na razie słyszeliśmy tylko plotki. Zastosowanie innowacyjnego ekranu QHD jest prototypem urządzenia o nazwie Samsung Galaxy S5. Już teraz wzbudza bardzo wielkie zainteresowania wśród innych firm oraz użytkowników urządzeń mobilnych. Smartfon jeszcze nie miał okazji trafić na rynek. Jaki jest tego dokładny powód? Obecnie wyświetlacze 2K nie są zbyt znane i chciane. A więc nie są łatwo dostępne dla użytkowników oraz przedsiębiorstw.

Nowoczesny smartfon ma napędzać wykonany w czasie 20-nanometrowego procesu technologicznego układ o nazwie Exynos5430, który jest wyposażony w cztery doskonałe rdzenie, oparta na konstrukcji Cortex A15 2,1 GHz i cztery rdzenie których architektura opiera się na Cortex A7 1,5 GHz. Całkowitą nowością ma być jeden dodatkowy rdzeń, którego budowa ma opierać się na Cortex A5. Jego zadaniem byłoby kodowanie oraz dekodowanie dźwięków. Niewykluczone, że telefon doskonale będzie sobie radził z komendami głosowymi.

Zastosowana grafika to układ Mali T6XX, łączność z innymi sieciami LTE z pomocą modemu Intel XMM7260 Category 6 (300mbit/s) LTE. Amerykańska wersja smartfona wyposażona jest w nowoczesny układ Snapdragon 805.

Na tą chwilę nie wiemy jeszcze kiedy telefon Galaxy S5 zostanie nam zaprezentowany. Wersja z ekranem QHD jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które bardzo chętnie chcemy poznać. Pod koniec miesiąca planuje się konferencja, na której ma zostać zaprezentowany nowy Samsung.

 

Comments are closed.