Co to?

ANTYWIRUSY PŁATNE CZY BEZPŁATNE

Home  >>  programy  >>  ANTYWIRUSY PŁATNE CZY BEZPŁATNE

ANTYWIRUSY PŁATNE CZY BEZPŁATNE

On Kwiecień 28, 2014, Posted by , In programy, By , With Możliwość komentowania ANTYWIRUSY PŁATNE CZY BEZPŁATNE została wyłączona

Program antywirusowy w dzisiejszych czasach jest niezbędny. W Internecie czyha na nas wiele niebezpieczeństw, wirusów i mnóstwo złośliwego oprogramowania. Dlatego każdy użytkownik powinien zabezpieczyć swój komputer programem antywirusowym. Pomoże on chronić komputer przed atakami wirusowymi, a nas przed niechcianymi gośćmi zwanymi cyberprzestępcami.

Na rynku dostępnych jest wiele programów antywirusowych. Jedne są płatne a inne bezpłatne. Okazuje się, że jedni używają bezpłatnych programów a inni tych licencjonowanych, które trzeba wykupić. Dzieli się to porównywalnie, a jednym z bezpłatnych i najpopularniejszych programów jest Avast. Użytkownicy chętnie pobierają go z Internetu, ponieważ jest on prosty w instalacji, bezpłatny, licencja ważna rok, a przy tym całkiem dobrze radzi sobie z ochroną naszego systemu operacyjnego. Kolejnym popularnym antywirusem jest Kasperski i Norton, następnie ESET, AVIRA, AVG i Panda.                             Zwróciliśmy też uwagę na to, czym kierują się użytkownicy wybierając program antywirusowy. Z wywiadów z klientami, można wywnioskować, że najważniejszym wyznacznikiem jest wielkość obciążenia systemu operacyjnego przez dany program antywirusowy. Dlatego, im program jest lżejszy dla naszego systemu i nie powoduje jego spowolnienia, tym chętniej go wybieramy. Kolejną ważną cechą jest skuteczność programu, więc zanim go zainstalujemy dokładnie go sprawdzamy szukając informacji w Internecie na jego temat, odwiedzając fora internetowe.

Mimo tego, że bardzo łatwo dziś o zainfekowanie swojego systemu, to i tak istnieje grupa osób którzy nie korzystają z oprogramowania antywirusowego. Nie mają zaufania do takich programów bądź nie potrafią tego zrobić.

Podsumowując liczba programów antywirusowych dostępnych na rynku jest duża, a nasze wymagania co do ich działania również nie są małe. W związku z tym firmy muszą się starać, aby użytkownik sięgał właśnie po ich program. My instalując program czy jest on płatny, czy jest bezpłatny to oczekujemy od niego tego samego ? czyli aby skutecznie chronił nasz komputer i mało obciążał nasz komputer.

Comments are closed.