Co to?

Które przeglądarki są najpopularniejsze i dlaczego

Home  >>  Internet  >>  Które przeglądarki są najpopularniejsze i dlaczego

Które przeglądarki są najpopularniejsze i dlaczego

On Maj 19, 2014, Posted by , In Internet, With Możliwość komentowania Które przeglądarki są najpopularniejsze i dlaczego została wyłączona

Przeglądarka internetowa to program który każdy z nas ma zainstalowany na swoim komputerze. Tak jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona przeglądanie stron internetowych. W ostatnim czasie można było zaobserwować częste zmiany przeglądarek wśród użytkowników korzystających z Internetu.

Według wywiadów z klientami śmiało możemy powiedzieć, że najpopularniejszą przeglądarką jest Gogle Chrome, a zaraz za nią plasuje się Mozilla Firefox. Google Chrome to najmłodsza z przeglądarek które są dostępne. Ta przeglądarka, jak można wywnioskować z nazwy, rozwijana jest przez najpowszechniejszy koncern Google. Charakteryzuje ją prosty interfejs, czyli jest dość łatwa w użytkowaniu, a także to, że zajmuje stosunkowo mało miejsca na dysku. Jeśli chodzi o Firefox, to jest to dobra przeglądarka która jest systematycznie aktualizowana. Następne miejsce zajęła przeglądarka Internet Explorer. Jest to jedna z najstarszych przeglądarek dostępnych na rynku, a przede wszystkim jest składnikiem Windowsa i instaluje się razem z systemem. Jej popularność może wynikać z przyzwyczajenia użytkowników do jej interfejsu. Niemniej jednak, coraz częściej klienci sięgają po inną przeglądarkę z powodu błędów jakie program Internet Explorer zawiera. Pozostałymi przeglądarkami jakie są używane to program Safari. Jest to przeglądarka skonstruowana dla pewnej grupy użytkowników, mianowicie dla użytkowników komputerów marki Apple. Biorąc pod uwagę, że komputery Apple to niszowe produkty, program Safari również dotarł do niewielkiej liczby osób. Kolejna przeglądarka to Opera. W momencie kiedy pojawiła się ona na rynku, zainteresowanie nią było bardzo duże, wielu użytkowników właśnie ją instalowało. Niestety z czasem jej popularność zmalała i dziś używa jej bardzo niewielki procent użytkowników.

Podsumowując, wybór przeglądarki zależy często od indywidualnych potrzeb, upodobań użytkowników. Przyzwyczajamy się do rozmieszczenia opcji internetowych, do wyglądu wizualnego czy wielkości i rodzaju czcionki. Jeśli poznaliśmy już przeglądarkę i używamy jej długo, możemy sprawnie poruszać się po programie, wiemy gdzie szukać różnych opcji, tworzymy zakładki ulubionych stron. Wtedy ciężko nam zdecydować się na jej zmianę i zazwyczaj zostajemy przy tej którą mamy opanowaną.

 

Comments are closed.