Co to?

Aplikacje internetowe, bez których ciężko się żyje

Home  >>  Internet  >>  Aplikacje internetowe, bez których ciężko się żyje

Aplikacje internetowe, bez których ciężko się żyje

On Kwiecień 24, 2015, Posted by , In Internet, With Możliwość komentowania Aplikacje internetowe, bez których ciężko się żyje została wyłączona

Personalizacja treści w YouTube i Google

Pewnie większość z Was zauważyła pewną ciekawą prawidłowość. Otóż, jeśli chodzi o korzystanie z dwóch najbardziej popularnych serwisów internetowych ? Google oraz YouTube, można się natknąć na różne, bardzo zbieżne z naszym wyszukiwaniem sugestie.

A to YouTube proponuje nam ciekawy film, to znów Google wyświetla reklamy, które nawiązują do wyszukiwanych przez nas haseł ? o co tak naprawdę w tym chodzi?

Wszystko jest kwestią personalizacji treści. Zauważcie, że teraz po założeniu konta na Gmail, zyskujemy dostęp do wielu innych, pobocznych serwisów, które z poziomu tego konta można zintegrować. Gdy wchodzimy na swoje konto na YouTube, sytuacja wygląda podobnie, tam z kolei jesteśmy ?zalewani? sugerowanymi filmikami, dopasowanymi do tego, czego sami szukamy, aby odsłuchać czy obejrzeć konkretne zasoby.

Co daje taki zabieg reklamodawcom? W zasadzie, bardzo wiele, bowiem pozwala na bardziej precyzyjne i nastawione na cel wyłapywanie odbiorców z grup docelowych. Dzięki temu, można lepiej wypozycjonować produkt czy markę, jeśli chodzi o odbiór ze strony użytkowników internetowej sieci. A nie czarujmy się, przecież z tych powyżej wspomnianych stron, korzysta dzisiaj każdy, bez wyjątku.

Google jest bezkonkurencyjną wyszukiwarką, która charakteryzuje się perfekcyjnie zestawionymi filtrami, najkrótszym czasem wyszukiwania zasobów pod konkretne frazy. Nie ma dyskusji, Google jest obecnie najmocniejszym ?zawodnikiem? w dziedzinie wyszukiwania. Dlatego też właśnie, współpraca z różnych firm z Google jest tak pożądana, bowiem dzięki wyszukiwarce można naprawdę dotrzeć ze swoim produktem/usługą do znacznie większej liczby osób, w znacznie krótszym czasie, niż miałoby zająć wykonanie takich działań na gruncie innej wyszukiwarki lub innych internetowych narzędzi, mających ograniczony zasięg.

Nie ma wątpliwości, że choć takie elementy personalizacji mogą czasami powodować frustrację, to jednak mają więcej zalet, niż wad. Poza tym, jeśli ktoś naprawdę nie ma ochoty na takie sugestie, może się przecież nie logować ani na Google, ani na YouTube, a poza tym jeszcze, korzystać w wyszukiwarce z przeglądania w trybie incognito.

Taki jest kierunek w dzisiejszej walce o klienta, internet stał się jednym z głównych narzędzi zabiegania o jego uwagę i środki. Sposoby są różne, a z biegiem czasu będzie ich coraz więcej i więcej, dlatego nie warto się obrażać. Zdecydowanie korzystniej będzie poszukać dla siebie pozytywów.

Pakiet narzędzi Google ? drive, kalendarz, Docs ? świetne wsparcie!

Google, to gigant światowy, mający bardzo duży wpływ na kształtowanie się dzisiejszej sfery internetu. To sprawa bezdyskusyjna, niepodlegająca jakimkolwiek dywagacjom. Każdy korzysta dzisiaj z Google i praktycznie nie ma dnia, by serwis ten nie zyskał w swoich strukturach tysięcy nowych użytkowników

Sama wyszukiwarka, cechująca się notabene doskonałą sprawnością, szybkością działania, to jeszcze nic. Zakładając konto w strukturach Google, zostajemy nagrodzeni całym wachlarzem narzędzi, które mogą usprawnić proces naszego funkcjonowania codzienności. Powiedzmy sobie nieco więcej o niektórych z nich.

Problem z załącznikiem? Już nie!

W przypadku klienta pocztowego Gmail, mamy do czynienia z ograniczeniem wielkości załącznika do 25mb. Co więc robić, gdy mamy do przesłania większy załącznik? Nic prostszego ? wystarczy skorzystać z Google Drive. To nasza przestrzeń dyskowa, w której możemy swobodnie składować dane i z poziomu tej właśnie przestrzeni, przerzucać pliki między pożądanymi nośnikami lub wystawiać na serwer, z którego potem można je pobrać. Proste, wygodne i niezawodne.

Kalendarz

Wsparcie swoich działań odpowiednim planowaniem, zawsze podnosi szansę na osiągnięcie sukcesu. Wiedzą o tym doskonale twórcy kalendarza Google, który jest wprost świetnym narzędziem do zarządzania własnymi aktywnościami. Możemy tu sobie wpisywać daty, godziny, ustawiać przypomnienia. Na uwagę zasługuje fakt, że możemy wzajemnie udostępniać kalendarze w ramach całej struktury Gmail, a zatem wymieniać się z innymi użytkownikami. To świetny sposób na uzupełnianie informacji przy rozmaitych projektach.

Google Docs

Pracujemy na różnych komputerach, nie zawsze mając na wyposażeniu pakiet oprogramowania biurowego, który pozwoliłby nam na stworzenie i zedytowanie tekstu, bądź też na aktywność w zakresie pracy na arkuszach kalkulacyjnych. Nie ma problemu, bo jest Google Docs. To platforma, która pozwala bezproblemowo otwierać najpopularniejsze formaty plików biurowych, czyniąc ich przeglądanie szybkim, wygodnym i komfortowym w dokładnie takim stopniu, w jakim będziemy uważali to za konieczne dla osiągnięcia pełnego zadowolenia.

 

Narzędzia Google, zdecydowanie ułatwiają życie dzisiejszym internautom i nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości. Dodając do tego fakt, że nie musimy płacić za takie profesjonalne, najwyższej jakości i niezawodne wsparcie, nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że warto wykorzystywać rozwiązania programowe, wspierające nasze funkcjonowanie w przestrzeni internetowej.

Comments are closed.