Co to?

Ekrany 4K2K w tabletach z energooszczędnym rozwiązaniem.

Home  >>  Ciekawostki  >>  Ekrany 4K2K w tabletach z energooszczędnym rozwiązaniem.

Ekrany 4K2K w tabletach z energooszczędnym rozwiązaniem.

On Czerwiec 29, 2014, Posted by , In Ciekawostki, With Możliwość komentowania Ekrany 4K2K w tabletach z energooszczędnym rozwiązaniem. została wyłączona

Dzisiejsze tablety rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Użytkownicy czekają na ekrany, które będą spełniać wszystkie ich wymagania. Co zatem pojawi się w najbliższym czasie na rynku? Firma Japan Display zaprezentowała niedawno nowy wyświetlacz skierowany do tabletów, który cechuje się przede wszystkim bardzo dużą rozdzielczością.

Na rynku urządzeń mobilnych (które rozwijają się cały czas), takich jak telefony, smartfony, czytniki ebooków, tablety obserwujemy pogoń za jakością i wielkością obrazów. Producenci chcą mini giganta, który będzie pozwalał na wygodne przeglądanie witryn w internecie i oczywiście oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Na dzień dzisiejszy najnowsze i najbardziej popularne smartfony oferują ekrany 2K, lecz na pewno sytuacja za niedługi czas ulegnie sporej zmianie. Prawdopodobnie pierwszym urządzeniem z nowym ekranem będzie LG G3.

W dzisiejszych urządzeniach mobilnych takich jak tablety, nie stosuje się jeszcze ekranów z tak gęstymi pikselami, jak w przypadku najbardziej znanych i luksusowych smartfonów, gdzie mamy ponad 400 ppi. Dzisiaj znana wszystkim firma Japan Display głośno informuje nowych rozwiązaniach. Pierwsze próbki nowego wyświetlacza 10,1-calowego o panelu z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli poszły już w świat.

Panel tego rodzaju cechuje bardzo duża gęstość pikseli, a dokładnie 438 ppi, co oznacza dokładnie, że pośród najbardziej znanych smartfonów ustępuje tutaj takim sprzętom jak model HTC One M8, mający 441 ppi. Z informacji prasowej można również wyczytać bardzo ważną rzecz, którą firma ze wschodu umieściła w sieci „Ten produkt bazuje na technologii low-temperature poly silicon (LTPS) , która od wielu lat jest wykorzystywana przez JDI, aby zapewnić niskie zużycie energii. W szczególności jego pobór mocy jest tak niewielki jak w przypadku 10.1-calowego wyświetlacza LCD WQXGA (2560 x 1600 pikseli) wykonanego w technologii amorphous silicon (a-Si).?

Nie musimy się zatem obawiać, że nowoczesne urządzenia będą mieć słabe baterie. Warto dokładnie śledzić ten temat i być na bieżąco z informacjami.

Comments are closed.