Co to?

Drukowanie Internetu.

Home  >>  Ciekawostki  >>  Drukowanie Internetu.

Drukowanie Internetu.

On Czerwiec 17, 2014, Posted by , In Ciekawostki, With Możliwość komentowania Drukowanie Internetu. została wyłączona

Internet budzi wiele kontrowersji, jednocześnie pomaga, inspiruje jest księgą w której znajdziemy bardzo wiele różnych informacji. Niezliczone strony internetowe, blogi, serwisy informacyjne i tematyczne. Czy da się to zamieścić w jakiejkolwiek księdze? Wyzwanie to postanowił podjąć wyzwanie, które tak naprawdę wydaje się czymś nie do zrealizowania i jednocześnie bezsensownym. Kenneth Goldsmith postanowił wydrukować wszystko to, co znajduje się w Internecie ? treści, wpisy, obrazy, fotografie. Cel jest szczytny i ma na celu protest. Jednak czy rzeczywiście jest do zrealizowania?

Kenneth Goldsmith ma bardzo szczytny cel. dokładnie chodzi o Aarona Swartza, który jest jednym z założycieli serwisu Reddit. Trafił on do więzienia za kradzież specjalistycznych naukowych artykułów z bazy danych w bibliotece JSTOR. Przestępca nie wytrzymał presji związanej z odsiadywaniem wyroku i powiesił się w swojej celi w styczniu ubiegłego roku.

Goldsmith w ramach protestu chce wydrukować całą bazę danych wspomnianej wcześniej biblioteki JSTOR, którą pobrał z Zatoki Piratów, co może zrobić każdy użytkownik Internetu. Artysta wspierany jest przez bardzo wiele osób. Na dzień dzisiejszy zebrano około dziesięć procent ton papieru, z którego również korzystają drukarki JSTOR Pirate Hedquarters w Dusseldorfie.

W odpowiedzi na powstałą akcję internauci wystosowali petycję, która apeluje do Goldsmitha, która jasno mówi, że drukowanie dokumentów znajdujących się w sieci, nie jest wcale kreatywnym zajęciem. Stwierdzili również, że nie można nazwać takowego protestu sztuką. Kenneth Goldsmith nie bierze jednak do siebie takich wiadomości. W odpowiedzi na petycję opublikował zdjęcie z podpisem „Wydrukowaliśmy pieprzony internet”.

Czy można to uznać za protest? Czy kopiowanie cudzych dzieł i ich drukowanie da się w ogóle ograniczyć w takim świecie jakim jest Internet? Warto pamiętać o prawie, szczególnie o Prawach Autorskich ? jeśli skopiujemy coś bez zgody autora, poniesiemy takie same konsekwencje jak Aaron Swartz.

Comments are closed.