Co to?

Rośnie ilość elektronicznych śmieci jak sobie z nimi radzić .. ?!

Home  >>  Blog  >>  Rośnie ilość elektronicznych śmieci jak sobie z nimi radzić .. ?!

Rośnie ilość elektronicznych śmieci jak sobie z nimi radzić .. ?!

On Kwiecień 27, 2014, Posted by , In Blog, With Możliwość komentowania Rośnie ilość elektronicznych śmieci jak sobie z nimi radzić .. ?! została wyłączona

Wraz ze spadkiem cen i wzrostem podaży sprzętów elektronicznych na rynku w szybkim tempie rośnie tez ilość elektro-śmieci. W większości krajów istnieją przepisy prawne regulujące recykling e-odpadów oraz firmy bezpłatnie odbierające sprzęty. Mechanizm prawny pozwala ograniczyć liczbę elektronicznych sprzętów pozostawianych na wysypiskach śmieci. Jednak ze względu na to ze nie każdy stosuje się to formułek prawnych, wprowadzane są coraz to nowe rozwiązania dotyczące składowania e-odpadów i odpowiedzialności za swój sprzęt elektroniczny.

Pierwszym z rozwiązaniem, który w znacznym stopniu mógłby zminimalizować wyrzucanie elektroniki, jest znakowanie sprzętów. System znakowania sprzętu i wszystkich części do niego przynależnych, pozwoliłby na ustalenie z jakiego sprzętu pochodzi dana cześć lub tez kto jest właścicielem. Jest to na razie tylko pomysł rozwiązania problemu, który być może z czasem wejdzie w życie.

Kolejnym pomysłem jest ujednolicenie akcesoriów do elektroniki tj. zasilacze, ładowarki . Możliwe zatem będzie korzystanie z jednego zasilacza dla kilku sprzętów. IEC przygotowuje standardy obowiązujące wszystkich producentów .Czy faktycznie standardy objęłyby wszystkich? Czy da się wprowadzić standardowe akcesoria dla wszystkich sprzętów . Specjaliści są sceptycznie nastawieni do standaryzacji elektroniki.

Pomysłów rozwiązujących problem nadmiaru elektro-śmieci pojawia się coraz więcej. Niewątpliwie recykling e-odpadów jest dużym problemem, a niebawem stanie się również koniecznym i kosztownym obowiązkiemsmieci elektroniczne

 

Comments are closed.