Co to?

Pogotowie komputerowe czy serwis – wady i zalety

Home  >>  Blog  >>  Pogotowie komputerowe czy serwis – wady i zalety

Pogotowie komputerowe czy serwis – wady i zalety

On Czerwiec 5, 2014, Posted by , In Blog, With Możliwość komentowania Pogotowie komputerowe czy serwis – wady i zalety została wyłączona

Użytkownicy komputerów przenośnych i stacjonarnych czasem mają do czynienia z różnego rodzaju awariami, które uniemożliwiają korzystanie z urządzenia. W takiej sytuacji użytkownik, który nie potrafi samodzielnie naprawić komputera decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów. Tutaj pojawia się pytanie gdzie lepiej oddać urządzenie ? do serwisu komputerowego czy skorzystać z usług pogotowia komputerowego. Zdania zapewne są podzielone. Co przemawia za wybraniem usług serwisu komputerowego? Przede wszystkim główną zaletą korzystania z usług serwisu jest cena wykonywanych usług. Zawożąc go do danego serwisu możemy poprosić o wycenę kosztu awarii, aby zdecydować czy opłaca się nam naprawiać urządzenie. W zależności od awarii koszt takich usług wynosi maksymalnie często 1000 zł. Wadą zaś jest brak świadomości co dzieje się z naszym komputerem oraz danymi. Oddajemy go w ręce nieznajomej osoby, która może skopiować dane znajdujące się na naszym dysku twardym oraz je wykorzystać do różnych celów. Za wybraniem takich usług również nie przemawia konieczność odłączenia urządzenia od wszystkich kabelków oraz samodzielne przewożenie, które może spowodować większe uszkodzenia komputera. Kiedy decydujemy się na usługi serwisu musimy liczyć się także z dość długim czasem oczekiwania na naprawę, który w zależności od wybranego serwisu może wynosić od kilku dni do kilkunastu. Dlatego też osoby, którym komputer jest niezbędny na co dzień w przypadku awarii są skazane na długie czekanie.

Specjalista zajmujący się naprawą naszego komputera nie poinformuje nas zbyt obszernie o tym z czego wynikała awaria oraz jak można jej w przyszłości zapobiec. Dla niektórych użytkowników edukacja jest istotnym elementem, który powinien towarzyszyć takim usługom. Korzystanie z usług pogotowia komputerowego niesie za sobą wiele korzyści. Głównym atutem takiego rozwiązania to duża wygoda. Nie musimy martwić się o transport oraz dźwiganie zepsutego komputera do punktu zajmującego się naprawami. Kiedy korzystamy z pogotowia komputerowego wykwalifikowany specjalista przyjeżdża do naszego domu i na miejscu diagnozuje oraz rozwiązuje problem. Ważny jest również czas oraz szybkość. Wybierając pogotowie komputerowe usługa wykonywana jest od ręki pozwalając przy tym od razu korzystać z naprawionego komputera. Oszczędzamy tym samym kilka dni, które musielibyśmy stracić kiedy oddalibyśmy nasz komputer do serwisu. Kolejną istotną zaletą jest także bezpieczeństwo. Związane jest ono z faktem, że widzimy co dzieje się z naszym komputerem. Z racji, że naprawa przeprowadzana jest na naszych oczach nie istnieje ryzyko, że osoba naprawiająca komputer przejrzy nasze osobiste dokumenty bądź je skopiuje. Należy także pamiętać, że taka usługa jest bezpieczna dla naszego komputera, ponieważ przeprowadza ją osoba, która posiada specjalistyczny sprzęt oraz umiejętności. Samodzielnie naprawiając usterkę moglibyśmy wiele ryzykować pogorszeniem jego stanu poprzez uszkodzenia innych podzespołów. Na niekorzyść rozwiązania przemawia cena takiej usługi, która w porównaniu do usług serwisu jest wyższa.

Comments are closed.