Co to?

Pendrive jako klucz do laptopa.

Home  >>  Blog  >>  Pendrive jako klucz do laptopa.

Pendrive jako klucz do laptopa.

On Maj 10, 2014, Posted by , In Blog, With Możliwość komentowania Pendrive jako klucz do laptopa. została wyłączona

Laptop na klucz? To możliwe! Oczywiście nie chodzi tu o zamykanie klapy matrycy do palmrestu na kłódkę.

Nie od dziś wiadomo, że hasło systemowe bardzo prosto usunąć i dla kogoś, kto choć odrobinę zna się na systemach zrobi to w ułamku sekundy.

Jeśli nie chcemy aby inne osoby korzystały z naszego laptopa pod naszą nieobecność bądź zależy nam alby wgląd do zawartości dysku w laptopie należał tylko do nas możemy go zamknąć pendrivem. Jak to zrobić?

Klucz USB to specjalnie skonfigurowany system, który zapamiętuje wszystkie nasze ustawienia, hasła, nie tylko do uruchomienia systemu operacyjnego ale również hasła do stron internetowych. Jest to dość istotne, gdyż wyeliminowanie ręcznego wpisywania haseł powoduje, że nie musimy obawiać się keyloggerów (rodzaj oprogramowanialub urządzenia zbierającego i przechowującego informacje o klawiszach naciskanych przez użytkownika komputera.
Dobry klucz do naszego urządzenia to taki, który będzie utworzony na bazie oprogramowania Rohos Key Logon Home. To bardzo skuteczne oprogramowanie antywłamaniowe.

Po zainstalowaniu danego oprogramowania musimy dokonać konfiguracji naszego klucza USB. Poprzez kliknięcie opcji ?skonfiguruj pamięć USB?. W oknie, które się nam ukaże należy wskazać użytkownika a także ścieżkę dostępu do naszego pendrive’a. Następnie musimy zatwierdzić dane wpisując hasło do Windowsa.

Kolejnym krokiem jest zatwierdzeniem naszych ustawień poprze naciśniecie komendy ?skonfiguruj pamięć USB?. Poprzez konfigurację aplikacja stanie się aktywna. Klucz można dodatkowo zabezpieczyć kodem PIN wtedy nawet po włożeniu naszego klucza w port USB nie nastąpi udostępnienie zawartości laptopa. Laptop będzie wymagał wpisania kodu PIN.

Po wyjęciu klucza laptop może zostać zablokowany, bądź może dojść do jego wyłączenia. Blokada zostanie usunięta po ponownym włożeniu naszego klucza. W oknie ?Opcje Rohos? możemy dokonać ustawienia sposobu działania laptopa, możemy zezwolić na logowanie tylko za pomocą klucza sprzętowego, bądź urządzenia biometrycznego, w przypadku tego wyboru znikną wszystkie standardowe ikony systemu Windows.

Jeśli z laptopa korzysta klika osób możemy utworzyć kilka kont i do każdego użytkownika oddzielny klucz, bądź też umieścić wszystkie kody na jednym urządzeniu USB ale wtedy będziemy potrzebować dodatkowego hasła.

 

 

Comments are closed.