Co to?

Nowość Microsoft.

Home  >>  Blog  >>  Nowość Microsoft.

Nowość Microsoft.

On Maj 1, 2014, Posted by , In Blog, With Możliwość komentowania Nowość Microsoft. została wyłączona

Nowość jaką zamierza wypuścić na Świat Microsoft może namieszać na rynku IT. Mowa o nowej generacji procesorów o nazwie System on Chip (SoC).

Zazwyczaj nowe procesory powstawały w taki sam sposób, poprzez dodanie tranzystorów, mniejszą strukturą w układzie oraz zwiększając ilością rdzeni, które umożliwiają wykonywanie kliku zadań jednocześnie. By moc procesora była w pełni wykorzystywana, na płytach głównych instalowano zarówno coraz szybsze chipsety oraz bardziej wydajne magistrale. I to mogło podsunąć pomysł do połączenia procesora z innymi elementami płyty głównej. Na tym właśnie polega wspomniane nowatorskie rozwiązanie Microsoftu o nazwie SoC. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów Microsoft podjął współpracę z IBM, który ma duże doświadczenie w budowaniu urządzeń systemowych wbudowanych w płyty główne.

SoC wyposażony jest w trzy rdzenie obliczeniowe oraz układ graficzny AMD. Tego typu model procesora wykorzystywany jest w produkcji płyt do konsol a mianowicie do Xbox 360. Nowy chip składa się z 372 milionów tranzystorów, co przekłada się na oszczędności. Jednak największe korzyści dla obu firm przyniosła rezygnacja z magistral na płytach głównych ponieważ nie ma już konieczności obróbki i przekształcania przesyłanych danych. Wszystko to przekłada się na dalsza prace urządzenia. Mniejsza energia, to mniej wytwarzanego ciepła a co za tym idzie, urządzenie nie przegrzewa się i pracuje dłużej, następuje zmniejszenie hałasu wentylatorów ect.

Montowanie mniejszych elementów płyt głównych będzie przekładało się na wygląd obudowy. Będą one cieńsze, mniejsze, bardziej poręczne.

Jeśli produkcja się ziści i zaplanowane założenia spełnią się, to w przyszłości laptopy i komputery stacjonarne będą tańsze. Wentylatory będą działać ciszej, laptopy będą potrzebować mniej energii, mniej energii będą produkować, a co za tym idzie będą służy nam dłużej.

Comments are closed.