Co to?

Gry komputerowe a społeczeństwo

Home  >>  Blog  >>  Gry komputerowe a społeczeństwo

Gry komputerowe a społeczeństwo

On Maj 15, 2014, Posted by , In Blog, With Możliwość komentowania Gry komputerowe a społeczeństwo została wyłączona

Gry komputerowe odgrywają w naszym społeczeństwie dużą rolę. Największym zainteresowaniem cieszą się przeważnie wśród nastolatków. Jest to temat często poruszany przez media. Jaki wpływ mają gry na dzisiejszą młodzież? Czy rzeczywiście negatywnie wpływają na psychikę, czy może zwiększają zdolność młodych do empatii?

Na rynku jest wiele rodzajów gier komputerowych, m.in. dostępne są gry zawierające przemoc, gry edukacyjne, gry antyspołeczne i inne. Stwierdzono, że wspomniane wyżej gry które zawierają przemoc zwiększają liczbę agresywnych myśli a także powodują wzrost wrogości otoczenia, powodują brak wrażliwości na przemoc oraz powiększają niepokój. Natomiast gry antyspołeczne, które polegają na zdobywaniu punktów poprzez złe traktowanie innych graczy, mogą zwiększać agresję a także zmniejszać skłonność do pomocy. Niemniej jednak tak jak pisaliśmy, występują też gry edukacyjne, które mają pozytywny wpływ na graczy. Rozwijają umiejętności logiczne, a także uczą empatii.

W dawnych czasach nasze zabawy polegały na bieganiu po podwórku. Dziś większość społeczeństwa woli grać na komputerze, konsoli czy tablecie. Czy rzeczywiście jest to dobry zamiennik? Jeśli zachowa się równowagę i nie przystosujemy swojego życia do gier, a wykorzystamy je w dobrym celu, to nie powinno się to odbić na społeczeństwie. Jeśli jednak gry postawimy na pierwszym miejscu i w swoje życie wprowadzimy świat wirtualny, może się to źle skończyć, szczególnie kiedy gry zawładną życiem osób młodych będących w trudnym wieku bądź dziećmi. Dobrym przykładem, który pokazuje wpływ gier na dzisiejszą młodzież jest film pod tytułem ?Sala samobójców?.

 

Comments are closed.